top of page

co v diJÁři najdete a jak s tím pracovat

Pokud věříte, že hlavním aktérem ve vašem životě jste vy, a právě vy rozhodujete, jaké “scénáře” se budou na vašem “jevišti” hrát, pak je vám jasné, že někdy je potřeba se na křižovatkách zastavit a promyslet, kam dál. A při takové zastávce je fajn se podívat nejen odkud jdu, ale také si říci, jak srdcem, tak hlavou, kam chci jít dál.


Věřím, že i takové jednorázové zastavení, schůzka sám se sebou (klidně tomu říkejte sebe-koučování nebo bilancování), může naše životy v dobrém posouvat tam, kam chceme. A je jedno, zda jste manažer v mezinárodní firmě, maminka na mateřské nebo student na gymplu.

dijář, kariérový dijář, kariérový diář, Drahoňovská, Career Designer, kaiérové portfolio, kaiérový sešit, osobní značka, osobní brand, osobní marketing
kariérový dijář diář portfolio nástroj self-help selfhelp osobní brand branding životní inventura pracovní změna Petra Drahoňovská Career Designer career dyary diario diaryo
ZMAPUJTE SI ODKUD KAM JDETE!
7 tematických listů pro popis letošního roku
 
7 tematických listů pro vizi na rok budoucí
 
1 list pro práci na osobní značce
 
1 list pro práci na prioritách

 

Dijar dospely WEB CZ obsah PDF od Market
Kariérový diJÁř má tři hlavní části. První je sada originálních pracovních listů pro pohled na rok minulý, druhá sada listů nabízí prostor pro vize pro rok budoucí.
 
A protože život není jen o kariéře, ale vše souvisí se vším, nabízím vám podívat se nejen na oblasti pracovního života, ale nabízím také prostor pro pohled na vaše vztahy a lidi kolem vás, zdraví a relax, osobní rozvoj a finance. Každý list na jednotlivé téma obsahuje koučovací otázky a podněty, které vás podporují v shromáždění všech vašich osobní důležitých informací a emocí, které vám v budoucnosti pomohou při rozhodování na důležitých (nejen) kariérních křižovatkách. Každá oblast má svůj list - můžete se tedy pustit do všeho, nebo si zpracovat pouze to, na co máte momentálně chuť a energii.
Třetí část se skládá ze dvou šedých listů (Osobní brand a Moje top 3 priority), které vám umožní vytáhnout z předchozích listů to nejpodstatnější a určit si kroky, které povedou k naplnění vašich vizí. Doporučuji nechat si vyplnění těchto dvou listů až na konec. 
kariérový dijář diář portfolio nástroj self-help selfhelp osobní brand branding životní inventura pracovní změna Petra Drahoňovská Career Designer career dyary diario diaryo
POSKLÁDEJTE SI VÁŠ ŽIVOT!
desky pro vaše letošní portfolio

 

 

Pokud si s Kariérovým diJÁřem zvyknete pravidelně pracovat, bude se vám krásně rozrůstat také osobní portfolio toho, co jste dokázali, co máte za sebou, co jste překonali.

 

Ve chvíli, kdy se v budoucnu rozhodnete pro důležitou (nejen) kariérní změnu, budete vědět, kam šáhnout pro všechny důležité podklady pro rozhodování. Na jednom místě tak najdete důležitá fakta, ale i záznam nejdůležitějších situací, které jste řešili, a emocí, které je doprovázely.

 

Desky vám nabízejí prostor, založit si do nich to důležité, co máte v daném roce v papírové podobě doposud někde po šuplíkách (např. certifikát z kurzu, přání k výročí atp.).  

 

TVOŘTE, MALUJTE, LEPTE ...
... BUĎTE KREATIVNÍ!
originální "diJÁřové" nálepky
design tužka Papelote

 

Nebojte se psát (buďte konkrétní natolik, abyste tomu vy sami rozuměli), počítat, kreslit, jakkoliv tvořit. Proto, aby se z prázdného diJÁře stal najednou “diJÁř, který vypráví právě ten VÁŠ příběh”, můžete také použít sadu nálepek a vybrat si a vlepit si do listů právě ty, které k vám sedí.


Chcete mít svoji vizi na příští rok stále před očima? Jste příznivci tzv. vision boardů? Super, pak jsou listy připraveny tak, aby mohly být součástí vaší kanceláře nebo zaujmout čestné místo ve vašem pokoji. Výhodou je, že si můžete vylepit všechny, nebo jen např. to, co se týká vaší kariéry.

.

... PSAVCI, ŘEKNĚTE TO SLOVY

... KREATIVCI, KRESLETE OBRÁZKY

... ANALYTICI,  PRACUJTE S GRAFY

... DETAILISTÉ, DOPLŇTE TEXTY NÁLEPKAMI

... SYSTEMATICI, NAKRESLETE SI ČASOVOU OSU

... INDIVIDUALISTÉ, POJMĚTE SI TO ZCELA PO SVÉM!

kariérový dijář diář portfolio nástroj self-help selfhelp osobní brand branding životní inventura pracovní změna Petra Drahoňovská Career Designer career dyary diario diaryo

foto ukázky z pracovních listů z diJÁře pro dospělé

foto ukázky listů z diJÁře pro kluky & holky (13 - 23 let)

princip je stejný jako u diJÁře pro dospělé, pouze otázky jsou upravené vzhledem k věku

bottom of page